Senetle Borç Para Veren Yerler

By | Mart 1, 2017

Kredi notunun önemi arttıkça düzenli bir gelir sahibi olmayanlar kredi çekme konusunda zorluklar yaşamaya başladı. Bankaların kendilerini garanti altına almadan kredi vermemesi bir çok kişiyi maddi anlamda daha çok çıkmaza sokmakta. Masraflar arttıkça insanlar para arayışına girmekte ve ilk gittikleri yer olan bankalardan da hayır cevabı alınca Senetle Borç Para Veren Yerler var mıdır? arayışına giriyorlar.

Senetle Borç Para Hakkında

Yazımızın içeriğinde senetle borç para hakkında bilgilere ulaşacaksınız. Tabi ki aslında amacımız bankalara yönlendirmek olmalıydı fakat kredi alamayan vatandaş maalesef başka alternatifler aramaktalar.  Hiçbir zaman çare tükenmez ve her şeyde olduğu gibi kredi konusunda da alternatifler olacaktır. Senetle borç para konusu da kredi yerine geçecek alternatiflerden bir tanesidir.

Senetle Borç Paranın Detayları

Ülkemizde yaşanan darbe girişimleri nedeni ile bir çok sektör özellikle turizm ve inşaat sektörü ağır yara aldı. Nakit paraya ihtiyaç duyulmasının nedeni de esnaf ve vatandaşın bu son günlerde ayakta kalmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Peki, böyle anlarda bankalar da vatandaşa sırtını dönerse ne olacak? Kredi notu düşük olan veya sicili bazı nedenlerden dolayı yara almış kişiler senetle borç veren yerlere mecburen başvurmak zorunda kalıyorlar.

Nerelerden Senetle Borç Para Alabilirim?

  • Senetle borç para veren kurumlar kendi resmi web sitelerinden başvuru sağlamanızı istiyorlar. Siz eğer zaten bu konuyu daha önce araştırmış iseniz, internette dolaşırken de sıkça reklamlarına maruz kalabilirsiniz. Bu kurumlara başvuru yaptığınız zaman ön araştırmaya maruz kalıyorsunuz. Geliriniz ve üzerinize kayıtlı araç yada taşınmazlar kontrol ediliyor. Senetle borç para veren kurumlar, bankalara nazaran daha yüksek faiz ile çalışmakta ve borcunuzu geciktirmeniz halinde bankalar gibi 3 ay beklemeden senetleri işleme koymaktadırlar. Bu nedenler bu kurumlara borçlanırken gelirinize göre yani ödeme gücünüze göre borçlanın.
  • Senetle borç para veren tefeciler de talebiniz doğrultusunda sizin hakkınızda araştırma yaparlar. Tefeciler, bankalara ve borç veren kurumlara göre daha yüksek faizle çalışırlar. Ve çoğu ipotek usulü çalışır. Yani aracınızı veya evinizi ipotek göstererek size borç verir. Ödeme sıkıntısı yaşadığınız an kendinizi icra da bulabilirsiniz.
  • Kuyumcular da senetle borç para verebilirler. Tabi bunun için güçlü bir esnaf kefil talep etmektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir