Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme Yöntemi

By | Şubat 11, 2017

Hemen herkesin cebinde 1’den fazla kredi kartı mevcut. Acil nakit sıkışıklığında da ilk akla gelen cepte duran kredi kartlarıdır. Eğer küçük meblağ söz konusu ise kredi kartından nakit çekmek mantıklı olabilir fakat yüksek tutarlı para çekimlerinde, faiz oranında ki yükseklik ve de alınan masraf, kredi kartından nakit çekimin cazibesini ortadan kaldırıyor. Bunun yerine, kredi kartında ki limiti kullana Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme Yöntemi kullanılabir.

  • Kredi Kartı İle Taksitli Alışveriş

Çoğu şirket, kredi kartı alışverişlerini iptal ettirdiğiniz takdirde nakit ödemeyi kabul eder. Yani siz, kredi kartınızdan taksitli alışveriş yaptıktan sonra iptal ederek, şirketten ödemeizi nakit olarak alabilir ve bu sayede alışveriş yaptığınız tutar kadar elinizde para bulundururken bunu da taksite bölmüş olursunuz. Son dönemlerde sıkça artan bu gibi işlemlere karşı bazı bankalar harekete geçmiş ve iade söz konusu olduğunda, yine taksitli şekilde kredi kartınıza paranın iadesini gerçekleştirmeye yönelmişlerdir. Fakat internet ve avm tarzı yerlerde ki şirketler hariç örneğin büyük mahalle esnafları, kredi kartından çektikleri ödemeyi nakit ödemeyi kabul ederler. Bu cazip bir Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme Yöntemi olarak görünmektedir.

  • Kredi Kartı ile Altın Alıp Satmak

Kuyumcu esnafı da artık kredi kartı ile altın alışverişine olanak sağlamaktadır. Çoğu kişi kredi kartı ile altın alıp, anında satarak arada ki kur farkı zararını kabul ederek nakit paraya çevirme işlemi yapmaktadır. Yatırım amaçlı da değerlendirilebilecek bu Kredi Kartı Limitini Nakite Çevirme Yöntemi çoğu kişinin bildiği bir yöntemdir. Altın fiyatlarının geleceği hakkında tahminleriniz yerinde ise değerlendirilebileceğiniz bir alternatiftir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir